elektrownie
Dodane przez Arecki dnia Kwiecień 29 2015 20:08:53
Na żadnej uczelni w Polsce nie kształci się ludzi w tym kierunku więc będziemy musieli zatrudniać obcokrajowców. Koszty budowy elektrowni są ogromne. Poza tym każdy z krajów europejskich dąży do likwidacji elektrowni atomowych. Po co to wszystko skoro mamy najlepsze warunki w Europie na elektrownie geotermalne... Małe koszty produkcji , prosta konstrukcja , zajmuje mało miejsca , a do tego wszystkiego nie potrzeba dużo pracowników. Wystarczy że ktoś kilka razy w tygodniu sprawdzi czy wszystko jest ok
Rozszerzona zawartość newsa
Węglowa zle- truje środowisko, wiatrowa- zle, halas, ptaszki, gady, swistaki straszy, wodna ?- gdzie a jak by mozna to tez zle bo trzeba spietrzyc wode, wysiedlic ludzi etc, panele słoneczne ? u nas i przy tych wydajnosciach. Co dalej- gaz łupkowy żle- srodowisko, atom źle- bo tsunami zaleje . To co- kazdemu dac rower, dynamo i niech pedzi. Atom najkorzystniej wypada w zestawieniu z innymi, cena inna sprawa bo kochany rzad przeżuci koszta na obywatela za 1kWh zrobi 3 x drozej niz powinno byc. Co inne sieci przesylowe gdzie duze straty sa ze wzgledu na wiek i od tego powinni zaczać. I takie elektrownie z dwie.
Ale zakladam ze europajace cos wymysla zeby nas dobijac , u nich wolno bedzie u nas nie. Wystarczy na Belgie popatrzec po co atom jak nie mamy przemysłu? drugie pytanie dlaczego mamy płacić za co2 jak jest globalne oziębienie - zdjęcia Nasa pokazują wzrost obszaru lodu w 2014 na biegunie północnym o 60% w stosunku do roku 2013, zdjęcia pokazywał poseł Farage w europarlamencie jako dowód oszustwa z globalnym ociepleniem, teraz powinni zacząć wypłacać za nadprodukcje co2 A może powinniśmy szukac innych rozwiązań, niż atom, np. model kanadyjski - projekt ten, zwany projektem Zatoki Jamesa, polegał na skierowaniu wód innych rzek (Eastmain, Caniapiscau i Opinaca) do rzeki La Grande i ponad dwukrotnym zwiększeniu jej przepływów. Na La Grande Rivière zbudowano w latach 70. XX wieku cztery duże elektrownie wodne o łącznej mocy zainstalowanej 11409 MW - i w ten sposób mamy jeszcze tańszą energię i bezpieczeństwo ludzi, aby uzyskać taka ilość energii trzeba wybudować 3 elektrownie atomowe, koszt w dzisiejszych cenach ok. 250 mld. zł, po co nam to ? jednak trzeba w końcu zdecydować, co dalej" wiatru mało, energii słonecznej mało, węgiel zanieczyszcza, wiec chyba tylko woda ?