układ i działanie
Dodane przez Arecki dnia Maj 14 2013 22:19:27
Może jestem trochę świeży w temacie ale poradziłem sobie z moją pompą i w moim przypadku było podobnie a mianowicie miałem zapchany wymiennik.Pompa pracowała tylko przy niskim odparowaniu.Wymieniłem wymiennik na większy i sprawny i teraz się cieszę jak pracuje z cop-em około 4 (razem z pompami obiegowymi 105 i 185 W=290W).Wymiennik miałeś nowy czy używany?tą wodę z rzeki filtrujesz jakoś?Może jest za słaba pompa DZ.Mając za mały przepływ na DZ czynnik nie odparuje i do sprężarki będą trafiać krople a nie gaz i nigdy nie uzyskasz wyższej temperatury na skraplaniu.
jaką masz temperaturę na rurociągu powrotu do sprężarki?Najlepiej około 2-3st C.Kiedyś ktoś (nie pamiętam kto z forum )napisał "temperatury głupcze" i to jest prawda że na podstawie pomiarów temperatury można wiele się dowiedzieć. Pompa dolnego źródła ma wydajność około 80 litrów na minute, temperatura na powrocie do kompresora jest problemem( przy temperaturze skraplania 36°C wynosi -5 d0 -7°C. Wymiennik był z demontażu, ale czysty i pewny. Dziś wymienię pompę na taką o wydajności 150 litrów na minutę.Woda z rzeki jest filtrowana.
Jeszcze raz dziękuję bardzo za informację(faktycznie przepływ wody z dolnego źródła może być za niski).
Przeszukaj ten temat dokładnie ,tu wszystko już było opisane od początku do końca.
Powoli poradzisz sobie a chłodniarze jak to fachowcy każdy ma inną koncepcję więc podejdź do tematu chłodno i ze spokojem.Weź jednego najbardziej kumatego ,wydrukuj mu cały temat i niech czyta to przy okazji i on coś czegoś nowego się nauczy. A w sprawie tej ostatniej pompy, to zaproś chłodniarza a nie pseudo fachowca od klimatyzacji co umie tylko połączyć dwie rurki i dwa kable i włączyć do gniazdka.

Nie wiem jakim cudem jeszcze twój parownik żyje jak jedziesz na takim minusie przy wodzie.
Pierwsza sprawa to czy masz filtr wody z rzeki i porządną pompę 80l/min w zupełności by wystarczyło do dz ale nie wiadomo ile masz faktycznie.
Zapodaj jakieś fotki to można wentylacja będzie więcej coś powiedzieć, na początek uważaj żeby nie zamrozić parownika bo będzie po nim ,więc jak spadnie odparowanie kilka stopni po niżej zera to wyłączaj pompę, masz tam wziernik płynu?