klimatyzatory, klimatyzacja, wentylacja
Strona Główna - Artykuły - Linki - Kategorie Newsów
Search   
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Szukaj
klimatyzacja
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Najnowszy Użytkownik: christaby2
Klimatyzator ścienny FTYN 25 GX
klimatyzator DAIKIN SIESTAJednostka naścienna klimatyzacji SIESTA to nowoczesny, ekonomiczny i wydajny sposób zapewnienia idealnego klimatu w salonie, kuchni i sypialni, w dzień i w nocy, przez cały rok. Ciche, niezawodne i proste w obsłudze klimatyzatory SIESTA umożliwią komfortowy wypoczynek oraz pomogą stworzyć miłą atmosferę w Twoim domu.

Lekka i zwarta budowa,
Łatwy do umycia panel przedni,
Zdalny sterownik bezprzewodowy,
Przepływ powietrza - 450 m3/h,
Automatyczne przełączanie: chłodzenie - grzanie (tylko dla modelu z pompą ciepła),
Tytanowo - apatytowy fotokatalityczny filtr powietrza (usuwa nieprzyjemne zapachy, likwiduje bakterie i wirusy),
Automatyczny wybór prędkości wentylatora,
Regulacja prędkości wentylatora - 5 stopni,
Pionowy "auto - swing"
Funkcja "powerful" (działanie na pełnej mocy),
Programowany zegar 24-godziny (timer),
Cicha praca urządzenia,
Tryb ustawień nocnych,
Autodiagnozowanie,
Auto - restart,
Program osuszania,
Energooszczędność,
Antykorozyjna powłoka wymiennika ciepła jednostki zewnętrznej,
Chłodzenie - najniższa temperatura zewnętrzna + 15 stopni C,
Grzanie - najniższa temperatura zewnętrzna - 10 stopni C,
Czynnik chłodniczy R410A.
 Dodane przez Arecki dnia czerwiec 03 2011 22:30:20 ˇ Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 649 Czytań Drukuj
klomatyzator VRF seria J
Klimatyzator VRF AIRSTAGE seria J, AS30Dane techniczne klimatyzacja:
Rodzaj: klimatyzacja split
Typ klimatyzatora: ścienny
Funkcja klimatyzatora: chłodząco-grzewczy

JEDNOSTKA WEWNĘTRZNA: AS30
Wydajność chłodnicza [kW]: 8,00
Wydajność grzewcza [kW]: 8,80
Przepływ powietrza [m³/h]: 1050/780 (maks./min.)
Kombinacja Multi: tak (8 jednostek), wydajność jednostek 50-150%

JEDNOSTKA ZEWNĘTRZNA: AJ*A54LCLR, AO*54UJBMR
Zasilanie [V]: 230
Zakres temperatur dla chłodzenia [°C]: od -5 do +43
Zakres temperatur dla grzania [°C]: od -20 do +21
Wydajność chłodnicza/grzewcza [kW]: 15,2/16,6
Przepływ powietrza [m³/h]: 5250
Pobór mocy przy chłodzeniu [kW]: 4,75
Pobór mocy przy ogrzewaniu [kW]: 4,88
Czynnik chłodniczy: R410A
Podłączenie (ciecz/gaz/skropliny) [mm]: 9,52/19,05/-
Maks. długość rur [m]: 70
Maks. różnica poziomów [m]: 30
Typ i liczba sprężarek: scroll, moc silnika 3,0 kW
Wentylator: osiowy, 1 szt., moc silnika 0,15 kW
Współczynnik COP: 3,40
Współczynnik EER: 3,20
Zabezpieczenia: zabezpieczenie termiczne silnika wentylatora, presostat wysokiego ciśnienia, presostat niskiego ciśnienia, bezpiecznik
Stopień ochrony: IPX4
Wymiary jednostki (dł./szer./wys.) [mm]: 1120/220/320 (jednostka wewnętrzna), 900/370/900 (jednostka zewnętrzna)
Masa jednostki [kg]: 16 (jednostka wewnętrzna), 97 (jednostka zewnętrzna)
Poziom hałasu [dB(A)]: 45 (jednostka wewnętrzna); 56 -praca normalna, 51 -praca cicha (jednostka zewnętrzna); (w odl. 1 m)
Gwarancja: 5 lat
Normy, certyfikaty, aprobaty: PZH HK/B/1849/05/2008, Znak CE
 Dodane przez Arecki dnia maj 19 2011 23:15:36 ˇ Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 850 Czytań Drukuj
DVM SAMSUNG
DVM SAMSUNGProducenci systemów klimatyzacji VRF w znacznej większości opierają swoje układy o sprężarki inverterowe, które rozpowszechnione są również w klasie urządzeń mono- i multisplit mniejszych mocy. Firma Samsung niemalże 10 lat temu postawiła w tej dziedzinie na nową wtedy technologię firmy Copeland, z użyciem której powstał system typu VRF o nazwie DVM (Digital Variable Multi). Nazwa systemu związana jest z zastosowaną sprężarką DVI Digital Scroll o pełnej regulacji wydajności w zakresie 10÷100%. Metoda regulacji wydajności sprężarki Digitall Scroll wynika z jej konstrukcji. Przestrzeń roboczą kompresora tworzą dwie zazębione spirale (scroll), z których dolna obraca się mimośrodowo względem górnej spirali, nieruchomej w płaszczyźnie poziomej. Dodatkowo spirala górna ma możliwość uniesienia się o 1 mm względem dolnej, otwierając przestrzeń roboczą i przerywając w ten sposób cykl sprężania czynnika. Przestrzenie niskiego i wysokiego ciśnienia sprężarki są połączone przewodem, który pozwala na wyrównanie ciśnienia w obu obszarach.

Na przewodzie tym znajduje się zawór PVM pracujący w trybie zamknij / otwórz. Gdy zawór jest otwarty, następuje wyrównanie ciśnienia w obu przestrzeniach, górna spirala zostaje samoistnie uniesiona i sprężarka pracuje w trybie jałowym z 10% mocą nominalną silnika. Zamknięcie zaworu PVM powoduje błyskawiczne wytworzenie różnicy ciśnienia, która dociska spirale i zamyka przestrzeń roboczą sprężarki – następuje sprężanie czynnika. Dzięki temu bezwładność w dojściu do mocy żądanej układu jest ograniczona do minimum. Cykl pracy sprężarki trwa 20 s, najkrótszy cykl sprężania 2 s – zatem minimalna wydajność sprężarki DVI wynosi 10% wartości nominalnej. W sprężarkach inverterowych regulacja wydajności rozpoczyna się od 20÷30% wydajności nominalnej. Wystarczy, że jedna z jednostek wewnętrznych zostanie włączona, a sprężarka uruchamia się z mocą minimalną. Sprężarka z regulacją inverterem uzyskuje moc nominalną dopiero po uzyskaniu niemalże maksymalnych obrotów silnika. Dzięki wykorzystaniu sprężarek typu DVI nie ma konieczności stosowania rozbudowanych i wrażliwych układów elektroniki jak ma to miejsce w systemach inverterowych.
 Dodane przez Arecki dnia maj 07 2011 19:36:01 ˇ Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 643 Czytań Drukuj
klimatyzacja VRV
vrvNazwa układu klimatyzacji VRV to skrót od angielskich słów – Variable Refrigerant Volume, czyli zmienna ilość czynnika chłodniczego. System klimatyzacji VRV rozprowadza zmienną ilość czynnika chłodniczego do pomieszczeń o zróżnicowanym przeznaczeniu, aby utrzymać w nich indywidualne temperatury. Zapewnia to małe wahanie temperatur oraz zwiększa poziom komfortu. Wykorzystanie takiego wysoko efektywnego układu generuje duże oszczędności.
Układy klimatyzacji VRV firma Daikin wprowadziła na rynek europejski w 1987 r. i od tego momentu zaczęły się one znacznie rozwijać. Dzisiaj systemy te uważa się za najbardziej złożone i wszechstronne.
Obecnie układy tego typu produkowane są przez wiele firm, lecz posiadają inne nazwy, np. Multi V Plus III marki LG, City Multi marki Mitsubishi Electric, VRF marki Fujitsu, MDV firmy Midea, czy DVM Samsunga. W rzeczywistości systemy te różnią się od siebie tylko w nieznaczny sposób rozwiązaniami techniczno-technologicznymi. W efekcie cały czas firmy doskonalą ten system, zwiększając współczynniki efektywności energetycznej grzania i chłodzenia oraz stosując rozwiązania zmniejszające poziom hałasu i zwiększające niezawodność. Coraz ciekawszy design potwierdza również dużą troskę producentów o walory estetyczne jednostek zewnętrznych.
Przy projektowaniu klimatyzacji ze zmienną ilością czynnika chłodniczego mamy do dyspozycji u większości producentów wiele zróżnicowanych pod względem mocy jednostek zewnętrznych oraz całą gamę zróżnicowanych pod względem mocy i rodzaju zabudowy jednostek wewnętrznych, co pozwala na elastyczne kształtowanie wnętrz przez architekta. Wszystkie jednostki wewnętrzne podłączone są jednym wspólnym przewodem freonowym do jednostki zewnętrznej. Układ rozprowadzenia przewodów chłodniczych jest zatem podobny do systemu centralnego ogrzewania. Średnice przewodów freonowych są zunifikowane i zależą wyłącznie od ilości i wielkości podłączonych do danego odcinka jednostek wewnętrznych. Ponadto producenci zapewniają możliwość stosowania rozwijanego wciąż oprogramowania wspomagającego projektowanie tych systemów.
Układy klimatyzacyjne ze zmienną ilością czynnika chłodniczego są systemami bardzo zaawansowanymi technologicznie. Dostępne są w wersji z pompą ciepła i z odzyskiem ciepła. Dzięki swoim możliwościom wykorzystuje się je w budynkach biurowych, hotelach, w sklepach, obiektach komercyjnych itp.
 Dodane przez Arecki dnia kwiecień 20 2011 22:06:36 ˇ Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 410 Czytań Drukuj
regulacja wentylacji
wentylacjaOptymalizacja zużycia energii przez wentylatorw pierwszej kolejności polega na zoptymalizowanym wyborze i sposobie eksploatacji wentylatora, aby móc później zaoszczędzić na kosztach energii dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w zakresie silnika i skrzydeł.
 Dodane przez Arecki dnia kwiecień 09 2011 22:43:17 ˇ Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 411 Czytań Drukuj
klimatyzacja freon
klimatyzacjaJednym z wciąż najbardziej popularnych czynników chłodniczych jest niebezpieczny dla warstwy ozonowej R22 z grupy HCFC. Instalacje chłodnicze i klimatyzacja Warszawa klimatyzacyjne pracujące w oparciu o R22 były montowane w Polsce do końca 2003 r. Są ich w naszym kraju dziesiątki tysięcy, a łącznie zawierają one ponad 4 tys. ton HCFC.
 Dodane przez Arecki dnia kwiecień 09 2011 22:37:27 ˇ Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 427 Czytań Drukuj
klimatyzacja serwis
klimatyzacja 1klimatyzacja jest jednym z lepszych wynalazków człowieka doceniana zawsze wtedy, gdy jest upał i nie da się wytrzymać z powodu wysokiej temperatury. Tak jest zarówno w samochodzie, jak i w domu. Należy jednak pamiętać, że będzie to dla nas doskonałe urządzenie i uchroni nas przed upałem tylko wtedy, gdy będziemy o nią dbać i regularnie kontrolować.
 Dodane przez Arecki dnia kwiecień 09 2011 22:35:55 ˇ Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 433 Czytań Drukuj
klimatyzatory a komfort
klimatyzatorJeszcze do niedawna urządzenia klimatyzacyjne kojarzyły nam się z luksusowymi wnętrzami o wysokim standardzie. Dziś stają się powszechnym wyposażeniem pomieszczeń codziennego użytku: centrów handlowych, restauracji, biur, a także prywatnych mieszkań.
 Dodane przez Arecki dnia kwiecień 09 2011 22:33:44 ˇ Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 395 Czytań Drukuj
Strona 4 z 4 < 1 2 3 4
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu