klimatyzatory, klimatyzacja, wentylacja
Strona Główna - Artykuły - Linki - Kategorie Newsów
Search   
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Szukaj
klimatyzacja
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Najnowszy Użytkownik: christaby2
czerpnia
klimatyzatorJest to nieco mowa trawa, jakie w praktyce powinno być nadciśnienie i w jaki sposób przekłada się to na dobór np. pomp tłoczących (wiem że pytanie ogólne ale może jakaś minimalna wskazówka ?)

Zamiast wersji woda/woda i drążenia studni zrzutowej (czerpna i tak już jest) myślę nad kolektorem poziomym jako DZ, miejsca jest dość, prace do wykonania w miarę tanim kosztem. Gleba raczej wilgotna, miejsce na kolektor mocno nasłonecznione. Tu dwa pytania, co wybrać:
- glikol czy (m)etanol ?
- kolektor poziomy "odkrywka" czy spiralny ?
 Dodane przez Arecki dnia czerwiec 12 2013 22:47:05 ˇ 0 Komentarzy ˇ 564 Czytań Drukuj
układ i działanie
klimatyzatorMoże jestem trochę świeży w temacie ale poradziłem sobie z moją pompą i w moim przypadku było podobnie a mianowicie miałem zapchany wymiennik.Pompa pracowała tylko przy niskim odparowaniu.Wymieniłem wymiennik na większy i sprawny i teraz się cieszę jak pracuje z cop-em około 4 (razem z pompami obiegowymi 105 i 185 W=290W).Wymiennik miałeś nowy czy używany?tą wodę z rzeki filtrujesz jakoś?Może jest za słaba pompa DZ.Mając za mały przepływ na DZ czynnik nie odparuje i do sprężarki będą trafiać krople a nie gaz i nigdy nie uzyskasz wyższej temperatury na skraplaniu.
jaką masz temperaturę na rurociągu powrotu do sprężarki?Najlepiej około 2-3st C.Kiedyś ktoś (nie pamiętam kto z forum )napisał "temperatury głupcze" i to jest prawda że na podstawie pomiarów temperatury można wiele się dowiedzieć. Pompa dolnego źródła ma wydajność około 80 litrów na minute, temperatura na powrocie do kompresora jest problemem( przy temperaturze skraplania 36°C wynosi -5 d0 -7°C. Wymiennik był z demontażu, ale czysty i pewny. Dziś wymienię pompę na taką o wydajności 150 litrów na minutę.Woda z rzeki jest filtrowana.
Jeszcze raz dziękuję bardzo za informację(faktycznie przepływ wody z dolnego źródła może być za niski).
Przeszukaj ten temat dokładnie ,tu wszystko już było opisane od początku do końca.
Powoli poradzisz sobie a chłodniarze jak to fachowcy każdy ma inną koncepcję więc podejdź do tematu chłodno i ze spokojem.Weź jednego najbardziej kumatego ,wydrukuj mu cały temat i niech czyta to przy okazji i on coś czegoś nowego się nauczy. A w sprawie tej ostatniej pompy, to zaproś chłodniarza a nie pseudo fachowca od klimatyzacji co umie tylko połączyć dwie rurki i dwa kable i włączyć do gniazdka.

Nie wiem jakim cudem jeszcze twój parownik żyje jak jedziesz na takim minusie przy wodzie.
Pierwsza sprawa to czy masz filtr wody z rzeki i porządną pompę 80l/min w zupełności by wystarczyło do dz ale nie wiadomo ile masz faktycznie.
Zapodaj jakieś fotki to można wentylacja będzie więcej coś powiedzieć, na początek uważaj żeby nie zamrozić parownika bo będzie po nim ,więc jak spadnie odparowanie kilka stopni po niżej zera to wyłączaj pompę, masz tam wziernik płynu?
 Dodane przez Arecki dnia maj 14 2013 22:19:27 ˇ 0 Komentarzy ˇ 376 Czytań Drukuj
zastosowanie pomp
pompa ciepłaZasada działania pomp ciepła. Najbardziej powszechnie stosowane pompy ciepła są pompy ciepła kompresji. One działa w ten sposób: Czynnik chłodniczy paruje po wchłonięciu ciepła w parowniku, przegrzanej pary przechodzi do sprężarki, a jest skompresowany do wysokiej temperatury, wysokiej gazowych, następnie przechodzi do skraplacza, zmiany w niskiej temperaturze, wysokie ciśnienie cieczy; ciecz chłodniczy stan jest dławiony, zmiany w niskiej temperaturze, niskie ciśnienie cieczy, idzie do parownika do absorpcji ciepła ponownie. Tak jest obieg;

Tech pompa ciepła jest poprawa jakości energii tech, a nie tech transfer energii. Więc postępuj odwrócić zasadę Carnot '. Stosunek energii ciepła przekazanego zużytą energię elektryczną nazywa COP. Najwyraźniej większe jest COP, bardziej efektywne jest pompa ciepła. Kluczowe technologie pomp ciepła.

Klucz techniczny pompy ciepła jest wartość COP. Jest to jedna z najważniejszych rzeczy, jeśli jest wystarczająco wysoki COP;

2,1 Jak uzyskać wysoką wartość COP. W całym systemie, czynnika działa jako nośnik energii. Więc jest lepiej, jeśli czynnik chłodniczy ma poniżej cechy: a) Dobra zdolność do absorbowania i uwalniania energii cieplnej, szybko iw dużym stopniu, b) temperatura parowania jest na tyle niska, aby upewnić się, że jest w stanie absorbować ciepło w niskiej temperaturze powietrza, temp (np. - 10C), c) Krytyczne ciśnienie jest na tyle niskie, (nie może być wyższa niż bezpieczne ciśnienie systemu pompy ciepła) podczas gorącej wody. W przeciwnym razie będzie to uszkodzenie sprężarki i systemu pompy ciepła;

2,2 Obszar wymiany ciepła odparowania jest wystarczająco duży;

2,3 Wysoka jakość i system-mecz kompresor;

2,4 chłodniczy jest przyjazny dla środowiska.

3. Zalety pomp powietrza źródła ciepła.

3,1 Energy źródło pomp ciepła jest energia słoneczna, która jest odnawialna i trwały;

3,2 Koszt uruchomiony jest niski. W porównaniu do elektrycznych podgrzewaczy wody, pomp ciepła może zmniejszyć rachunki za energię elektryczną o 70%.

3.3. Grzejniki pompa ciepła są bardziej stabilne, wygodne i bezpieczne od tradycyjnych podgrzewaczy wody.

3,3 Wybitni korzyści środowisku. W porównaniu do tradycyjnych podgrzewaczy wody, nie ma zanieczyszczeń, gdy powietrze do pompy ciepła
 Dodane przez Arecki dnia styczeń 09 2013 19:49:15 ˇ 0 Komentarzy ˇ 597 Czytań Drukuj
klimatyzatory grzanie
klimatyzator splitzamiast tej pompy cieplnej popatrz na klimatyzatory-ceny podobne a nie musisz tak meczyc sie z instalacja tego(zwlaszcza te wykopy czy inne ceregiele),lub przeanalizuj konstrukcje takiego klimatyzatora i probuj budowac,tez jest to mozliwe.
co do kolektorow slonecznych to tez jestem za,mam w planie zbudowac cos takiego z plyt(szyb) poliweglanowych(takie jak dachy na przystankach autobusowych) gotowe kanaliki,tylko doprowadzic jakis plyn typu borygo,a taki panel mysle umiescic za szyba w ramie od okien pcv (typu fix-nieotwierane) mysle ze to dosc dobre rozwiazanie,calkiem dobre materialy i estetyczny wyglad,z drugiej strony kompletny zestaw-2 paneli(ok 4 m2) plus wymiennik i pompa z elektronika kosztuje kolo 5000zl,to tez do przezycia rozkladajac to na lata.Skupiamy się na fajerwerkach technologicznych zapominając o podstawach.A zacząć trzeba od ograniczenia strat. Podstawą jest prawidłowo zaizolowany budynek i prawidłowo wykonana instalacja co. W to zawsze warto włożyć kasę i to zamortyzuje się najprędzej przynosząc efekty latem i zimą.Dodatkowo niejako przy okazji podniesie estetykę budynku i jego wartość .Dopiero wtedy powinniśmy zacząć szukać dodatkowej obniżki kosztów. Tradycyjny układ daje ich sporo (szczególnie elektronikom) .
- programowanie ogrzewania dobowego dla poszczególnych pomieszczeń
np elektrozawory sterowane z centralki (transmisja dowolna)
- pomiar temp zewnątrz i wewnątrz budynku i odpowiednia reakcja układu
uwzględniająca dynamikę ich zmian.
- płynna regulacja prędkości obrotowej pompy co i sprzęgnięcie tego z
logiką kotła
- zawsze opłaca się dołożenie kilku żeberek ponad normatyw bo układ
pracujący przy niższej różnicy temp jest dużo sprawniejszy zarówno od
strony wymiennika w piecu jak i oddawania ciepła w pomieszczeniu.
- jeśli mamy kominek lub kuchnię zawsze warto włożyć tam wężownicę i
podłączyć ja z możliwością sterowania do cw i co.
Dopiero potem jak starczy nam chęci i kasy możemy myśleć o dodatkowym obniżaniu kosztów bo mamy właściwy punkt odniesienia i uzyskane oszczędnosci będą rzeczywiste. Każde inne podejście przypomina zbieranie kasy do dziurawej kieszeni :(
Następnym uzasadnionym w obecnych warunkach posunięciem są chyba jednak kolektory słoneczne do cw z możliwością wspomagania co w okresach przejściowych (gdyby udało sie np wyłączyć piec miesiąc wcześniej i włączyć miesiąc póżniej byłoby super ,a to jest realne w okresach przejściowych ciepło musi być tak naprawdę w sypialni i łazience)
Dochodzimy więc do koncepcji "inteligentnego domu" Czyli najważniejsze jest żeby już na etapie projektowania budowy lub remontu zapewnić sobie
dostęp do prostej i taniej możliwości wpływania na parametry pracy nawet bardzo peryferyjnych urządzeń,zarówno po stronie konkretnych instalacji jak i logiki ich działania.
 Dodane przez Arecki dnia październik 13 2012 20:57:59 ˇ 0 Komentarzy ˇ 453 Czytań Drukuj
wentylacja pożarowa
klimatyzator splitTesty pożarowe i zadymiania wykazują że aby dym płynął do szachtu oddymiającego to potrzeba ogromnej wydajności szachtów a nie 160000m3/h, a wentylatory strumieniowe służą do czego innego i nie przepychają dymu w "wirtualnych kanałach dymowyc", bo takie "cudo" jak te kanały nie istnieje! jak włączycie wentylatory strumieniowe w projektach znanej firmy to garaż będzie- przy prawidłwowych testach zadymienia - cały zadymiony w minutę bo szachty i ich wydatki są za małe 2-3 krotnie i dym wraca bokami przy ścianach lub po posadzce na tył jetfanów... i do nawiewów i cały garaż powoluktu cały sam z pomocą . się zadymia.
Handlowiec-naciągacz wmawia że jetfany trzeba włączać od razy i wie po co to to mówi.... dlatego, że jak zrobi się test dymowy z małowydajną zadymiarką lub racą dymową i natychmiast włącza się jetfany to one rozdmuchają ten dym i go rozrzedzą i go nie widać! Naiwnym inespektorom nadzoru i strażakom wmawia się że dym popłynął do szachtu wyciągowego, a wcale tam często nie popłynął! Zgodnie z obowiązującymi Warunkami Technicznymi, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. nr 75 poz. 690) par. 277 garaż o powierzchni powyżej 1500 m2 powinien być wyposażony w instalację wentylacji oddymiającej.

Zgodnie z obowiązująca definicją wentylacja oddymiająca [ang. smoke and heat exhaust ventilation systems - SHEVS] to system wentylacji, którego celem jest usuwanie dymu i ciepła z danej strefy dymowej w taki sposób, aby możliwe było stworzenie powyżej podłogi warstwy wolnej od dymu.

Niestety w przypadku w przypadku garaży, których wysokość jest stosunkowo niska uzyskanie dwóch warstw może być niemożliwe a na pewno bardzo trudne. Posiadane przeze mnie doświadczenie wskazuje, że dopiero przy garażach o wysokości od ok. 3,00 m udaje się uzyskać dwie warstwy. Niestety takie garaże spotka się dość rzadko.

W Europie i na świecie, zgodnie z obowiązującymi w tych krajach stosuje się w niskich garażach system wentylacji pożarowej z wykorzystaniem wentylatorów strumieniowych lub indukcyjnych dla celów wspomagania oczyszczania garażu z dymu lub wspomagania akcji gaśniczo - ratowniczej.
Wynika to z charakterystyki tego systemu wentylacji pożarowej. Dym i gorące gazy pożarowe przemieszczane są cały przekrojem garażu w kierunku od szachtu nawiewnego do szachtu wyciągowego.
Z tego powodu uruchomienie wentylatorów strumieniowych w czasie ewakuacji jest błędem mogącym mieć w przypadku pożaru bardzo poważne konsekwencje.

Jeżeli chodzi o wydajność to zależy ona o przekroju garażu, ponieważ musimy w całym przekroju garażu mieć taką prędkość przepływu, aby nie możliwe było cofanie się dymu. Zazwyczaj jest to wartość z przedziału 0,9 - 1,5 m/s . Pomnożona przez pole przekroju garażu daje wymaganą wydajność.

Niestety złożoność systemu wentylacji pożarowej z wentylatorami strumieniowymi powoduje konieczność prowadzenia analiz CFD w celu dokonania ewentualnych korekt, np. w rozmieszczeniu wentylatorów oraz ocenie warunków panujących w garażu.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam na kurs "Projektowanie systemów wentylacji pożarowej w obiektach budowlanych" organizowany przez Zakład Badań Ogniowych Instytutu Techniki Budowlanej. Podczas kursu dowiecie się Państwo, jak projektować systemy wentylacji pożarowej, aby były skuteczne, bezpieczne i zgodne z wymaganiami. Byłem raz w życiu na teście działania takiego systemu przy projekcie Neue Stadthalle w Singen w Niemczech. Dym o którym kolega mówi (ten przy ścianach) był wyciągany przez wentylatory, które nie wyglądały na zwykłe jetfany, a zasysały powietrze od spodu. Z tego co widziałem w tamtym projekcie ilość powietrza, które było wyciągane szachtami była półtora raza większa niż zakładana przez nas przy projektach wentylacji oddymiania kanałowego.

 Dodane przez Arecki dnia czerwiec 23 2012 19:54:56 ˇ 0 Komentarzy ˇ 1395 Czytań Drukuj
klimatyzacja VRV
vrvNajważniejszym krokiem jest obliczenie zysków ciepła na potrzeby klimatyzacji w poszczególnych pomieszczeniach. Chociaż niektóre programy doboru urządzeń oferują bogatą ofertę pomocy w tych obliczeniach, warto samemu „ręcznie” oszacować niektóre wielkości, aby mieć porównanie z wynikami uzyskiwanymi z programu. W procedurze wprowadzania danych do obliczeń istnieje wiele punktów, które nawet osobom doświadczonym sprawiają odrobinę kłopotu. Łatwo więc o pomyłkę. Bardzo pomocne są tabelaryczne „podpowiedzi” w niektórych okienkach programów obliczeniowych, które znacznie ułatwiają szacowanie lub dobór odpowiednich wartości.
Należy z dużą rezerwą podchodzić do stosowanego nazewnictwa – często pierwszego przekładu dokonują specjaliści od języka a nie inżynierowie. Nieprecyzyjne tłumaczenia zdarzają się u wielu producentów. Spotkać można takie wyrażenia, jak „air conditioning = konfekcjonowanie powietrza”. Lub, na przykład, w jednym programów można znaleźć (na liście urządzeń generujących zyski ciepła wewnątrz pomieszczeń) „minikomputer” oraz „mikrokomputer”. Zyski ciepła od jednego z nich wynoszą 200 W, od drugiego 4000 W! Różnica jest 20. krotna! Dlatego, należy bardzo uważnie wprowadzać dane.

Zyski ciepła przez ściany zewnętrzne stanowią z reguły nie więcej niż 5% całkowitych zysków ciepła w pomieszczeniach, więc, pomimo że programy oferują dość dokładne metody obliczeń w tym zakresie, ich znaczenie w sumarycznych zyskach ciepła nie jest duże.

Najważniejszym składnikiem zysków ciepła w pomieszczeniach bywają najczęściej zyski ciepła przez okna. Jednym z kluczowych zagadnień są dane meteorologiczne, na podstawie których obliczane są te wartości Programy umożliwiają symulację godzinowego rozkładu zysków oraz złożenia ich w sumaryczny wykres. Jest to tym bardziej ważne, że nie wszystkie wartości maksymalne występują o tej samej godzinie, więc dobór urządzeń na sumę wszystkich maksymalnych wartości może prowadzić do znacznego przewymiarowania instalacji. Pojawia się tutaj jednak pewien problem. Dane meteorologiczne nie są udostępnione nawet do podglądu, stąd nie wiadomo, jakie wartości są brane do obliczeń. Niektóre zestawy danych wejściowych są generowane przez program na podstawie zaledwie kilku wartości temperatury. W oparciu o te zestawy danych programy przeprowadzają kalkulacje kosztów eksploatacji systemu. Obliczenia kosztu energii systemu dokonane w oparciu o założenia, które nie są zweryfikowane dają niewiarygodne wyniki. Rezultaty tych symulacji nierzadko są rozbieżne z rzeczywistością w wyniku czego użytkownik może zgłaszać zastrzeżenia.
Dla potrzeb obliczania świadectw charakterystyki energetycznej budynku, dla polskich lokalizacji zostały opublikowane uśrednione i rzeczywiste dane na stronie Ministerstwa Infrastruktury [7]. Proponuje się, aby lata referencyjne zostały wprowadzone do programów obliczeniowych, co znacznie zwiększyłoby ich wiarygodność.
W odniesieniu do wielu pomieszczeń ważna jest decyzja, czy decydujemy się na pokrycie sumy maksymalnych obciążeń cieplnych pomieszczenia. W praktyce, ze względu na współczynnik niejednoczesności występowania maksymalnych wartości oraz ze względu na to, że sterowanie inwerterowe umożliwia czasową pracę urządzenia z wydajnością podwyższoną, w stosunku do nominalnej, można dobrać urządzenie o wydajności nominalnie mniejszej od obliczonej wartości maksymalnej. Powinno to być, jednak uzgodnione z inwestorem
 Dodane przez Arecki dnia maj 10 2012 18:15:01 ˇ Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 738 Czytań Drukuj
klimatyzatory split
klimatyzator splitUrządzenia klimatyzacyjne już na dobre zagościły w naszych domach i miejscu pracy. Dawniej były to jedynie kompaktowe urządzenia zajmujące dużo miejsca, a ich hałas nierzadko był powodem bólu głowy. W naszych czasach w wielu miejscach pracy niedopuszczalnym jest utrzymywanie poziomu hałasu powyżej 35 dB, a klimatyzatory często z łatwością przekraczały tę wartość. Dlatego pojawił się pomysł przeniesienia najgłośniejszego elementu całego urządzenia (sprężarki) poza miejsce przebywania ludzi. Nastał czas klimatyzacja Warszawa typu split. Urządzenia te składają się z dwóch głównych jednostek: jednostki zewnętrznej (poza miejscem klimatyzowanym - sprężarka i skraplacz) oraz wewnętrznej (w miejscu klimatyzowanym - parownik). Dzięki klimatyzatorom split możliwe jest zapewnienie warunków komfortu w żłobkach, szpitalach, miejscach pracy umysłowej oraz innych, gdzie niski poziom hałasu gwarantuje dobre samopoczucie i idealne warunki pracy.Klimatyzacja powoli staje się standardem w naszym życiu, korzystamy z niej zarówno w biurach jak i w mieszkaniach. Jest ona już nie tylko elementem luksusu i wygody to ona stanowi komfort i wpływa pozytywnie na nasze dobre samopoczucie - to wygoda zwłaszcza w upalne dni. Firma Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wyjątkowy klimatyzator typu split, łączy on w sobie funkcje wentylacji, nawilżania, osuszania i oczyszczania powietrza bez zastosowania dodatkowego zbiornika wodnego. Klimatyzator Ururu Sarara FTXR-E/RXR-E jest to innowacyjny produkt na rynku, który pozwala nie tylko kontrolować temperaturę pomieszczenia, ale również umożliwia dostosowanie poziomu wilgotności.
Czy wiesz, że... Nawilżone powietrze wydaje się cieplejsze. Suche powietrze odczuwane jest, jako chłodniejsze, natomiast nawilżone nawet o umiarkowanej temperaturze daje poczucie ciepła. Wilgotne powietrze zapobiega kaszlowi i wysuszaniu skóry. Mechanizm Ururu wykorzystuje wbudowany w jednostkę zewnętrzną mechanizm, który pochłania wilgoć z powietrza i przenosi ją do pomieszczenia. Eliminuje to poczucie suchości, zauważalnie poprawia komfort skóry. Osuszanie zwiększa komfort bez zmiany temperatury.
System Sarara, czyli osuszania jest w stanie nawet bez zmiany poziomu temperatury w pomieszczeniu spowodować poczucie przyjemnej suchości i komfort, jeśli dotychczas było ono zbyt wilgotne lub przegrzane.
Szybkie odświeżenie pomieszczenia to duże udogodnienie. Klimatyzator posiada dużą moc wentylacji, co pozwala odświeżyć całe pomieszczenie już w 2 godziny, co ma bardzo istotne znaczenie zarówno w domu jak i biurze.
Energooszczędność to atut naszych klimatyzatorów. Zarówno w funkcji grzania jak i chłodzenia klimatyzator Ururu Sarara posiada wysoką wydajność klasy A. Każda jednostka pobieranej energii przetwarzana jest w ponad pięć jednostek energii, wykorzystywanej przy chłodzeniu lub grzaniu. Można oszczędzać energię klimatyzując. Tryb ustawień nocnych oszczędza energię chroniąc przed przegrzaniem lub wychłodzeniem pomieszczenia nocą.
Klimatyzator może być cichy jak szept. Urządzenie pracuje bardzo cicho mierzone ciśnienie dźwięku to tylko 23 dBA Przycisk cichej pracy („Cichy”) na sterowniku zmniejsza poziom głośności pracy jednostki o 3 dB(A).
Ururu Sara wspomaga walkę z bakteriami i wirusami. Tytanowo-apatytowy fotokatalityczny filtr oczyszczający powietrze pochłania mikroskopijne cząsteczki, rozkłada nieprzyjemne zapachy, a nawet, jak wspomniano, eliminuje bakterie i wirusy.
 Dodane przez Arecki dnia luty 26 2012 21:58:51 ˇ Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 582 Czytań Drukuj
skraplacz w klimatyzacji
klimatyzacja 1Kryteria stawiane wysokoefektywnym wymiennikom chłodniczym spełniają tzw. kompaktowe wymienniki ciepła, które charakteryzują się dużą zwartością konstrukcji, wyrażoną stosunkiem powierzchni wymiany ciepła A do objętości gabarytowej wymiennika V, przekraczającą 700 m2/m3. Spełnienie tego kryterium wymaga odpowiedniego doboru wymiarów geometrycznych kanałów. W praktyce stosuje się zwykle klasyfi kację kanałów zaproponowaną przez Kandlikara et al. . Według tej propozycji kanały wymienników ciepła kwalifi kuje się w zależności od ich średnicy hydraulicznej dh. Jeżeli: dh <0,1 μm – nanokanały, dh = 10÷200 μm – mikrokanały, dh =0,2÷3 mm – minikanały, zaś w przypadku dh >3 mm – kanały konwencjonalne.
W pracy Mehendale et al. podjęto próbę kwalifi kacji wymienników ciepła innej, niż wg propozycji Kandlikara. Jeżeli w budowie wymiennika ciepła zastosowano kanały o średnicy dh = 1÷100 μm, wtedy taki wymiennik nosi nazwę mikrowymienni-ka, w przypadku, gdy dh = 0,1÷1 mm – mesowymiennika, dh = 1÷6 mm – wymiennika kompaktowego i w przypadku dh >6 mm – wymiennika konwencjonalnego.
Ograniczając rozważania do problemu skraplaczy kompaktowych zbudowanych na bazie minikanałów, trzeba podkreślić, że w konstrukcji tego typu wymienników wykorzystuje się kanały o małej średnicy hydraulicznej oraz o różnym kształcie przekroju:
- kołowym,
- kwadratowym,
- prostokątnym (o różnej kombinacji wymiarów boków a : b),
- trójkątnym,
- płaskoowalnym itp.

W budowie skraplaczy kompaktowych występują różne kombinacje przepływu czynników roboczych realizujących proces wymiany ciepła. Zwykle łączy się mikro- i minikanały w równolegle zasilane czynnikiem pęczki wielorurowe (multiport). Przedstawiono przykładowy skraplacz kompaktowy. Istotnym węzłem konstrukcyjnym takiego skraplacza jest sposób doprowadzenia czynnika chłodniczego, który podlega skraplaniu w przepływie. Czynnik ten dopływa do zespołu kilku (lub kilkunastu) mikro lub minikanałów zasilanych równolegle. W przypadku, skraplacz klimatyzacji jest chłodzony wodą. Podobne rozwiązania są możliwe przy chłodzeniu powietrzem
 Dodane przez Arecki dnia grudzień 04 2011 23:21:17 ˇ Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 618 Czytań Drukuj
klimatyzator Fujitsu
klimatyzator FujitsuŚcienny klimatyzator pojedynczy typu split to doskonałe rozwiązanie dla mieszkań, domów i biur. Jest zamontowany na stałe na ścianie, przez co nie zajmuje miejsca użytkowego w pomieszczeniu. Przedstawiony poniżej model przeznaczony jest do zamontowania na ścianie, lecz przy stropie. Dokładniej można by stwierdzić, że klimatyzator ten jest typem nie tyle ściennym
Klimatyzator - zalety i funkcje urządzenia:
moduł zasilania V-PAM zwiększa moc wyjściową sprężarki co zwiększa wydajność
nawiew w poziomie chroni użytkowników przed bezpośrednim strumieniem chłodnego powietrza,
automatyczne czyszczenie filtra,
komputerowo zaprojektowany wentylator,
funkcja usuwania bakterii oraz nieprzyjemnych zapachów,
antybakteryjny pojemnik na kurz,
auto restart,
automatyczna zmiana trybu pracy,
silny, poziomy strumień powietrza zapewnia dogrzanie dolnych partii pomieszczenia,
funkcja sterylizująca i odwapniająca zapewnia czyste powietrze w pomieszczeniu,
bakterie i nieprzyjemne zapachy sa neutralizowane za pomoca promieni UV,
urządzenie z układem sterowania V-PAM-zwiększa zakres regulacji sprężarki,
silnik "osiowy" zapewnia niekonwencjonalnie wysoką moc i wydajność,
automatyczne żaluzje pionowe i poziome,
automatyczna regulacja strumienia,
zmywalny panel obudowy,
program nocny,
programator,
tryb ekonomiczny,
ekologiczny czynnik chłodniczy R410A

Klimatyzator - dane techniczne:
Moc chłodzenia:
typowa
regulowana

7,10 kW
0,9-8,0 kW
Moc grzania:
typowa
regulowana

8,50 kW
0,9-11,0 kW
Max. przepływ powietrza jednostki wewnętrznej/zewnetrznej:
880/3600 m3/h
Pobór mocy (chł./grz.):
typowy

2210 W / 2350W
Max pobór prądu (chł./grz.):
9.7/10,3 A
Zasilanie:
230 V / 50 Hz
Osuszanie:
3,0 l/h
Dopuszczalny zakres temp. zewnętrznej:
chłodzenie
grzanie

-10-43 oC
-15-24oC
Poziom hałasu jedn. wewn. - zewn.:
32/36/40/43/47 - 53
Waga jedn. wewn./zewn.:
14/62 kg
Wymiary jedn. wewnętrznej (WYSxSZERxGŁ):
250x899x298 mm
Wymiary jedn. zewnętrznej (WYSxSZERxGŁ):
830x900x330 mm
Klimatyzatory Fujitsu to urządzenia najwyższej jakości. Precyzyjnie wykonane z doskonałych komponentów, trwałe. Niezwykle ciche i energooszczędne. Ciekawe wzornictwo, świetne parametry pracy oraz zachęcające ceny: oferta klimatyzatorów Fujitsu jest bardzo atrakcyjna.
 Dodane przez Arecki dnia sierpień 28 2011 18:39:52 ˇ Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 502 Czytań Drukuj
klimatyzator LG A09AW
klimatyzator A09AW
Klimatyzator Art Cool Galleria pełni równocześnie funkcję obrazu lub ramy w którym umieszczamy dowolne zdjęcie. Artystyczny akcent w twojej sypialni, pokoju dziennym lub biurze. Elegancki i przyciągający uwagę element dekoracyjny dla każdej ściany.
Wyposażony w nowatorski system oczyszczania powietrza NEO-Plasma, automatyczne oczyszczanie, prostota obsługi i elegancki wygląd w jednym Wszytkie te cechy sprawiają, że klimatyzatory Art cool Galeria sprawdzają się doskonale w nowoczesnych wnętrzach wnętrzach biur, hoteli mieszkas lub restauracji restauracji. Klimatyzator złożony jest z - jednostki wewnętrznej (parownik) umieszczanej na ścianie pomieszczenia oraz zewnętrznej (skraplacz), moocowanej na zewnątrz pomieszczenia.? Zastosowany czynnik chłodniczy (ekologiczny) oraz innowacyjny wymiennik, gwarantują doskonałą wymianę ciepła. Firma LG jako jedn z najbardziej uznanych na polskim rynku gwarantuje wysoką jakość i innowacyjność oferowanych produktów. Wygodna kontrola pilotem na podczerwień pozwala na programowanie parametrów urządzenia. Klimatyzatory LG posiadają duże możliwości ustawień komfortu pracy, np. programowalny timer, automatyczna wentylacja, praca nocna. Wszystkie te cechy zamkniete w niewielkich wymiarów urządzeniach.Dostępne funkcje:
System oczyszczania powietrza NEO Plasma ? Automatyczne oczyszczanie ? Funkcja Jet Cool
3-stronny wypływ powietrza ? Automatyczna zmiana trybu pracy ? Zdrowe osuszanie
Funkcja gorącego startu ? Antykorozyjne złote lamele ? Automatyczny restart ? Automatyczny tryb snu
24-godzinne programowanie ON/OFF ? Bezprzewodowy pilot

W modelach seri Galeria w łatwy sposób zmienimy zdjęcie umieszczone na przedzie klimatyzatora na dowolnie przez nas wybrane co w znaczny sposób może uatrakcyjnić ściane na której wisi.
 Dodane przez Arecki dnia lipiec 25 2011 22:53:59 ˇ Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 462 Czytań Drukuj
klimatyzator SAMSUNG AQV12P
klimatyzator SAMSUNG AQV12PParametry techniczne klimatyzacji Samsung
Klimatyzator SAMSUNG AQV12PWAN/X AQV12PWAN/AQV12PWAX Biały
zwiń panel
Parametry:
Linia: Seria P
Kolor: Biały
Załączone wyposażenie: Pilot bezprzewodowy
Gwarancja: 24 miesiące
Funkcje:
Inverter: Tak
Rodzaje funkcji: Chłodzenie
Ogrzewanie
Osuszanie
Sterowanie: Elektroniczne
Pilot zdalnego sterowania
Programator: brak danych
Komunikacja: Pilot zdalnego sterowania
Tryby pracy: Nocny
Turbo
Auto
Ilość prędkości wentylatora: 4
Zastosowane technologie: Tryb Turbo
Funkcja Auto
Automatyczny Restart
Tryb Good Sleep - Samsung
Smart Saver
Inne: brak danych
Jednostka wewnętrzna:
Sposób montażu: Ścienny
Wysokość [cm]: 28.5
Szerokość [cm]: 82
Głębokość [cm]: 20.5
Waga [kg]: 8.2
Poziom hałasu [dB]: 37
Jednostka zewnętrzna:
Wysokość [cm]: 54.8
Szerokość [cm]: 72
Głębokość [cm]: 26.5
Waga [kg]: 27.5
Poziom hałasu [dB]: 47
Wydajność:
Moc chłodnicza [W]: 3300
Moc chłodnicza [Btu/h]: brak danych
Moc grzewcza [W]: 4000
Przepływ powietrza [m3/h]: 594
Zdolność osuszania [l/h]: 1.1
Obsługiwana powierzchnia [m2]: brak danych
Energia:
Klasa energetyczna: A
Zużycie energii [W]: brak danych
Techniczne:
Rodzaje filtrów: Full HD 80
Czynnik chłodzący: R410a
Średnica rury ciecz [mm]: 6.35
Średnica rury gaz [mm]: 9.52
Maksymalna długość rury [m]: 15
Konstrukcja: brak danych
Zastosowane technologie: Filtr Full HD
Zero Standby Power
Inne: Automatyczne osuszanie wymiennika
Powłoka antybakteryjna
 Dodane przez Arecki dnia czerwiec 26 2011 16:12:01 ˇ Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 717 Czytań Drukuj
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu