klimatyzatory, klimatyzacja, wentylacja
Strona Główna - Artykuły - Linki - Kategorie Newsów
Search   
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Szukaj
klimatyzacja
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Najnowszy Użytkownik: christaby2
płot
akiś pomysł jak zrobić ogrodzenie niezbyt wysokim kosztem,które w razie powodzi wytrzmaloby np. Uderzenie płynącego drzewa i przy okazji może by nie pozwoliło wparowac wodzie do ogródka? Myślę o gabionach,prefabrykatach betonowych czy po prostu dwóch rzędach siatki a między nimi dalabym kamienie i zalała betonem. A może zwykły mur lub bale drewniane jeden obok drugiego? Nie mam pomysłu jak to niezbyt drogo rozwiązać a skutecznie raz na zawsze. A może po prostu usypac "ogrodzenie" z kamieni i piachu?
Ścianka larsena. Bez projektu, wzmacniania podłoża, wymiany gruntu itp nic ci nie uda. Na pewno pomysł z siatką ogrodzeniową sobie odpuść.
Taka płyta z usypaną górką ziemi żeby posadzić wyżej krzaki ? (wyżej niż cała reszta działki). czy to ma szansę się sprawdzić?
Szukam koncepcji jak uchronić chociaż część kwiatków i krzaczków przed ew. zalaniem.

Elfir juz odpowiadam - mam zamiar zrobić nasadzenia na działce,która jest dość blisko rzeczki,która to wylewa raz na 100 lat ale liczę się z tym że pewnie za jakieś 50lat wyleje...chociaż może i nie,ale tego nigdy nie wiadomo. W każdym razie skoro zamierzam coś z tą działką robić i nie maja to być rośliny jednoroczne,to zastanawiam się nad jakimś sensownym ogrodzeniem. może nie muszę, może "po chol...rę mi to" jak to sama czasem myślę...ale jakos tak mam,że jak już coś robić to Linka nie po trochu. Tak więc szukam inspiracji,pomysłów i rozwiązań. czegoś nie za kosmiczne pieniądze,bo i z księżyca się nie urwałam
Szukam pomysłów. Działka ma 2000m ale nie muszę całej grodzic, chociaż wiadomo że fajnie by było po całości.
 Dodane przez Arecki dnia wrzesień 21 2017 22:29:50 ˇ 0 Komentarzy ˇ 151 Czytań Drukuj
nacisk
po cóż te nowe wynalazki i tak dalej - niech ten rzepak zmodyfikują silniki cofną się technologicznie do połowy lat 80 tych i będzie się lało olej rzepakowy - najwyżej zastosuje się podgrzewanie czy jakoś zaizolowanie zb. paliwa... Btw. a jakiś facet z Kielc stwierdził że da się jeździć na wodę (dokładniej na tlen i wodór)...Na moje raczej samobójstwa taki człowiek nie popełnia. Nie wynalazca któremu się udało.
Monopol koncernów naftowych oraz monopol państwowy na obłożenie podatkami społeczeństwa, to on ma wpływ. I jest nacisk na przemysł motoryzacyjny by zmienił tak silnik wysokoprężny by nie mógł pracować na oryginalne paliwo. tą zaletę ma common rail, ze względu na gęstość OR i zbyt duże ciśnienie w kanałach spowoduje ichLink wcześniejsze zużycie lub nawet zniszczenie.
Co by było gdy by w świadomości każdego człowieka siedziała myśl że wystarczy mu 1,5 ha rzepaku by móc przejechać 10 tyś km .
Jak ściągnąć z niego 2000 zł jak nie w podatku pośrednim.
Ta nagonka na silniki wysokoprężne już się rozpoczęła lecz na razie kiełkuje. nie wiadomo kiedy zacznie rosnąć i czy nie umrze .
Wtedy dopiero będzie prawdziwe eko... a nie eko-groszek....
 Dodane przez Arecki dnia grudzień 08 2016 20:36:16 ˇ Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 181 Czytań Drukuj
slogan
jeden piorun szacuje się że ma ok 150KWh ale tylko jeżeli spojrzeć globalnie to co godzinę mamy ok 45 tyś burz na godzinę. W której powstaje kilka do kilkunastu lub kilkudziesięciu piorunów .
Fakt Bardzo ciężko oszacować ilość energii.Jak dla mnie nie istnieje takie coś jak dom ekologiczny.
Energooszczędny zero energetyczny lub nawet produkujący energię, np wiatrakami jak najbardziej tak.
Lecz nijak się to ma do ekologii .
Pozwolę sobie przypomnieć lekcje biologi i środowiska z szkoły podstawowej.
Ekologia to badanie lub obserwacja powiązań miedzy organizmami.
Jak ptak buduje gniazdo z suchych gałęzi ma ekologiczne gniazdo. Lecz jeżeli jakiś organizm osiedla się w pniu drzewa powodując jego wymarcie, to można by powiedzieć że nie jest już ekologiczny, lub bóbr który buduje tamę by stworzyć sobie domek zwane żeremiami ma ogromny wpływ na ekosystem i można by było powiedzieć że jest nieekologiczny.
Oczywiście "EKOLOGICZNY" jest częstym sloganem reklamowym by sprzedać dany produkt a ludzie zamiast skorzystać z wrodzonej umiejętności racjonalizowania kupują owe produkty i myślą że są cool
Przecież od dawna już wiadomo że to całe ocieplanie klimatu etc. to wielki szwindel by nałożyć nowe podatki..
Jak pozyskiwać energię? To jest pytanie kluczowe. Może wybudować ogromne kondensatory które będą potrafiły przyjąć taką ilość energii w tak krótkim czasie i jednocześnie ją rozesłać w części przetransformowany prąd do sieci wysokiego napięcia.
Jak znajdzie się ktoś kto będzie potrafił to zrobić to będziemy mieć nowego Einsteina bo to zrewolucjonizuje świat.
 Dodane przez Arecki dnia grudzień 08 2016 20:34:13 ˇ Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 195 Czytań Drukuj
miasta
polemizowałbym z idealizowaniem "demokracji hoplitów" przeciwstawającej się "perskiemu imperium zła". po pierwsze i najważniejsze, Persowie przynsoili na podbite terytoria pokój i porządek, a po drugie po ich stronie pod Maratonem stała połowa greckich polis, mających dość ucisku ze strony Aten i Sparty. Zalecam nie podniecanie się filmem "300" czy "Mitologią" Parandowskiego, tylko sięgnięcie do miarodajnych źródeł historycznych.
 Dodane przez Arecki dnia marzec 20 2016 16:56:54 ˇ Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 265 Czytań Drukuj
gospodarka
1. Spółką rządzi jej dyrekcja (zarząd) z jej prezesem, zwanym na tzw. Zachodzie CEO (Chief Executive Officer, inaczej Managing Director) na czele, a nie jej akcjonariusze. Pisał o tym już dość dawno temu prof. J.K. Galbraith. W wielkim skrócie: na tzw. Zachodzie dalej mamy kapitalizm, tyle, że jest to dziś niemodna nazwa, brzydko się kojarząca, a więc używa się teraz, wzorem Orwella, takich eufemizmów jak n.p. gospodarka rynkowa. Tyle, że dziś to jest już nie ten czyszczenie separatorówprymitywny, XIX-wieczny kapitalizm, w którym właściciel fabryki jednocześnie był jej dyrektorem zarządzającym (managing director), a zglobalizowany kapitalizm monopolistyczny, gdzie własność została dawno temu oderwana od zarządzania nią.
2. Zysk pochodzi tylko i wyłącznie z wyzysku. Zgoda, w kapitalizmie kapitalista posiada moc: moc wyzyskiwania pracowników u niego zatrudnionych.
3. Te granice wyznaczają prawa rządzące przyroda, społeczeństwem i gospodarką.
 Dodane przez Arecki dnia grudzień 07 2015 20:02:52 ˇ Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 290 Czytań Drukuj
zapotrzebowanie
Pogodówki z krzywą a nie prostą czy łamaną, jak niektórzy producenci nadużywają nazwy, nie da się zrobić "na kolanie". Q=A*s*(T2^4-T1^4)
To jest jasne, że zależności te nie są wprost proporcjonalne.
Nawet te ~2x więcej ciepła nie zachodzi.
Ale to nie jest bardzo istotne.
Ważne jest czy jesteśmy w dobrym trendzie, czyli czy na pewno jak chcę uzyskać mniejszą moc średnią to umiem tak zrobić, żeby to była mniejsza moc średnia a nie np. większa moc średnia.
Poza tym warto spojrzeć na wykres mocy podłogówki w czasie jej ładowania w przedziale stałej czasowej (nie jest to linia pozioma).
Nie jest żadnym problemem zatrzymanie się z ładowaniem w "optymalnym" choć nieznanym miejscu tej krzywej.
Tu korzystamy z prostej Zasady Zachowania Energii - dostarczyłem 2x mniej czyli oddano 2xmniej. I to nieważne czy dokłądnie 2x mniej czy może 1,68xmniej - ma się zgadzać bilans (np. w okresie stałej czasowej) z zapotrzebowaniem. I w dodatku mogę to robić z opóźnieniem a nie z wyprzedzeniem pomiary wydajności wentylacji
Q - moc [W]
A - powierzchnia [m^2]
s - stała Stefana -Boltzmanna = 5,67*10^-8 W/m^2/K^4
T2, T1 - temperatury [K]
przejęzyczenie to było
Co do JFTSN to nie jestem upoważniony do jej propagowania, ale tyle mogę zapodać:
Wychodzi na to, że nie ograniczasz temp zasilania w żaden sposób.
Nie kwestionuję poprawności czy skuteczności Twojego sposobu regulacji. Chcę tylko dojść jak to biega, dlaczego jest skuteczne u Ciebie a u innych szwankuje?
A moze dlatego że masz kominek?
 Dodane przez Arecki dnia wrzesień 15 2015 19:55:34 ˇ 0 Komentarzy ˇ 257 Czytań Drukuj
elektrownie
Na żadnej uczelni w Polsce nie kształci się ludzi w tym kierunku więc będziemy musieli zatrudniać obcokrajowców. Koszty budowy elektrowni są ogromne. Poza tym każdy z krajów europejskich dąży do likwidacji elektrowni atomowych. Po co to wszystko skoro mamy najlepsze warunki w Europie na elektrownie geotermalne... Małe koszty produkcji , prosta konstrukcja , zajmuje mało miejsca , a do tego wszystkiego nie potrzeba dużo pracowników. Wystarczy że ktoś kilka razy w tygodniu sprawdzi czy wszystko jest ok
 Dodane przez Arecki dnia kwiecień 29 2015 20:08:53 ˇ Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 310 Czytań Drukuj
naczynie
Mam problem z cieknącym zaworem bezpieczeństwa przy zasobniku cwu Galmet 300L.
Instalacja ma 2 lata, cieknięcie/kapanie zauważyłem jakieś pół roku temu. Cieknie tylko w przypadku szybkiego nagrzewania wody - rozpalenie w kotle i zimny zasobnik lub duży upust ciepłej wody i jej nagrzewanie.
Na dopływie zimnej wody za zaworem bezpieczeństwa (patrząc od strony instalacji miejskiej) jest zamontowane od nowości niebieskie naczynie przeponowe Reflex DE 25L.
Co może być przyczyną?
Zawór jest ponoć lepszej jakości, naczynie też. Zresztą zawór powinien cieknąć dopiero, gdy naczynie nie będzie działać. Zamknij zawór separator na dopływie zimnej wody (przed zasobnikiem). Otwórz kurek z ciepłą wodą w dowolnej umywalce i zaobserwuj ile wody wypłynie z prawidłową prędkością. Jeśli nie dużo, to naczynie przeponowe:
- nie ma ciśnienia
- ma przerwaną przeponę
- ma za duże ciśnienie.
Zamknij zawór na dopływie zimnej wody (przed zasobnikiem). Otwórz kurek z ciepłą wodą w dowolnej umywalce i zaobserwuj ile wody wypłynie z prawidłową prędkością. Jeśli nie dużo, to naczynie przeponowe:
- nie ma ciśnienia
- ma przerwaną przeponę
- ma za duże ciśnienie.

Naczynie przeponowe ma na przeciwległym końcu od króćca montażowego wentyl (identyczny jak w kołach samochodowych), który służy do kontroli/uzupełniania powietrza w naczyniu. Poprawna wartość tego ciśnienia jest zależna od ciśnienia w Twojej sieci wodociągowej.
Jaka jest wartość tego ciśnienia?
Naczynie przeponowe ma na przeciwległym końcu od króćca montażowego wentyl (identyczny jak w kołach samochodowych), który służy do kontroli/uzupełniania powietrza w naczyniu. Poprawna wartość tego ciśnienia jest zależna od ciśnienia w Twojej sieci wodociągowej.
Jaka jest wartość tego ciśnienia?
W jaki sposób sprawdzić naczynie przeponowe? Nigdy nic nie było na nim regulowane a widzę informacje, że się jakoś na nim ustawia ciśnienie itp.? Testując jego masę wydaje mi się, że jest pustawe.
 Dodane przez Arecki dnia wrzesień 07 2014 21:45:14 ˇ 0 Komentarzy ˇ 357 Czytań Drukuj
sterownik
W samej puszce jest jeszcze przekaźnik RM-81Z i kilka elementów elektronicznych. Wszystko na jednej płytce, która ma wyprowadzenia: +; -; Zero; Zero; Faza; Grzałka. W sterowniku siedzi układ scalony UL1901 II "CEMI".
+ i - podłącza się do tego sterownika (tak jest oznaczone to naklejkami), a resztę tak jak jest opisane. Do samego sterownika (obok włącznika) podłącza się też czujnik temperatury. Kiedyś był jakiś specjalista z bloków obok (Pan Kaziu, który za piwo może być i elektrykiem :D ) i powiedział, że czujnik padł i dlatego nie działa. Wymienić czujnika się nie da, bo budowlańcy przy remoncie cały kabel zagipsowali i nie idzie go wyciągnąć (zresztą i tak nie wierzę, że to wina czujnika).
Sprawdziłem napięcie na + i - i wynosi 5,28V (przy wył.). Po włączeniu napięcie spada do 4,32 i nic się nie dzieje tzn. ani dioda nie świeci, ani przekaźnik nie załącza się.
I tutaj mam pytanie:
1. Jak takie coś może działać, skoro (jak się domyślam) złącza + i - zasilają układ sterujący (coś ok. 5V <-- też domysły) i zarazem ma zwiększyć napięcie do 12V (włączenie przekaźnika).
2. Ma ktoś może schemat UL1901 II? Znalazłem jakiś w sieci, ale tam jest pokazane podłączenie jakiegoś silnika i nie są opisane inne nóżki. To co udało mi się ustalić (tak jak na rysunku):
Żółta ramka: przekaźnik RM - 81Z
Zielona ramka: kondensator K73 - 17 1µF/400V
Niebieskie kółko: nie mam pojęcia co to jest, ale jest na nim napisane: "K5W 9002"
Czerwona ramka: Tranzystor n-p-n BD135
Fioletowy opornik: 430kΩ
Różowy opornik: 67Ω
Dioda Zenera: 650 C13 (nie wiem czy na rysunku jest skierowana we właściwą stronę)
Brązowy prostokącik: początkowo myślałem, że to opornik, ale nie. Nie ma kolorowych pasków, tylko jest całe brązowe, a napisy niestety ma od strony płytki, więc nie udało mi się przeczytać.
Kondensator elektrolityczny 470µF
Ta zagadka to jest typowy dzielnik napięcia. Pewnie z części zasilającej układ.
Napięcie na nim jest zależne od prądu przez niego płynącego, to znaczy że jeszcze za nim jest coś w szereg włączone i suma impedancji (tak nazywa się opór dla prądów przemiennych) daje odpowiedni prąd w obwodzie, a to spadek napięcia na poszczególnych elementach obwodu.
Oczywiście im większa pojemność C, tym mniejszą przedstawia impedancję (opór) dla prądu przemiennego. Popłynie większy prąd a w efekcie wzrośnie napięcie w dalszej części obwodu.
Wymień kondensator ale na taki sam.
Trudno przypuszczać, jakie napięcie powinno być w punkcie ,,?V" nie widząc schematu całej ścieżki zasilania. Szukaj dalszych elementów, tam ma być dioda prostownicza, za nią kondensator elektrolit do masy, by może zenerka.
Za diodą (diodami) prostowniczą ma być co najmniej 12V.
Najlepiej rozrysuj schemat z natury, łatwiej będzie ogarnąć zagadnienie.
 Dodane przez Arecki dnia marzec 02 2014 20:51:52 ˇ 0 Komentarzy ˇ 399 Czytań Drukuj
przepływ
W tym układzie podłogówka zagrzeje tylko tyle ile pompa kotła wepchnie ciepłej wody do rozdzielacza.
Jeżeli pompa kotła ma obsłużyć wszystkie grzejniki to okaże się, że na podłogę już zabraknie mocy.
Dlatego najlepszy efekt uzyska się jeżeli pompa podłogówki będzie miała możliwość zassać tej ciepłej wody.
Aby tak się stało, zasilanie z kotła musi wpadać na dolny rozdzielacz (nie ważne, z której strony), a powrót do kotła musi wychodzić z górnego rozdzielacza (również nie ważne, z której strony)
W takim układzie po otworzeniu się zaworu z głowicą, pompa mając większe opory na pętlach niż na kocioł potrafi sama sobie tego ciepła trochę pobrać. Masz na belce zasilającej przepływomierze to sobie ustaw odpowiednie przepływy na każdym obwodzie. Jak za mała temperatura to podwyższ na termostacie. Oczywiście odpowiednie odpowietrzenie też jest ważne. By dobrze odpowietrzyć każdy obieg puść go osobno przy zamkniętych pozostałych wtedy jest na nim większy przepływ i lepiej odpowietrzysz. To musi grzać.
Podobny efekt można uzyskać poprzez zamontowanie bypassu lub kryzy pomiędzy dolną belką, a pompą aby zróżnicować ciśnienie pomiędzy ssaniem pompy a dolną belką rozdzielacza.
 Dodane przez Arecki dnia grudzień 25 2013 16:34:45 ˇ 0 Komentarzy ˇ 347 Czytań Drukuj
parametr
Dom zbudowany z bloczków z keramzytu(glinka po wypaleniu ma postać przypominającą pumeks)
a dokładnie ściana 3 warstwowa. Od wewnątrz pustak grubości 24cm,
wełna mineralna 10cm i warstwa zewnętrzna pustak 11cm. Okna z wkładem szybowym 0,9.
Ogrzewanie
- na parterze podłogówka 80%, pozostałe 20% to dwa pokoiki z grzenikami płytowymi
przewymiarowanymi o ponad 50%,
- na poddaszu podłogówka 25%(komunikacja, garderoba i łazienka), pozostałe 75% powierzchni
grzejniki przewymiarowane o około 50%.
Poddasze w tym roku zostało w znacznym stopniu docieplone(uszczelnione) płytami gips-karton.
Dotychczas była tylko wełna mineralna i ponad połowa powierzchni osłonięta od wewnątrz
folią paroizolacyjną.
Źródło ciepła to olejowy VIESSMANN 22kW palący 2,5 litra oleju na godzinę.
W ubiegłym roku w zimie gdy na zewnątrz było stabilne -10^C piec załączał się
2 razy po 10 minut w ciągu godziny co daje średnią moc około 7kW.
Obecnie po dociepleniu domu spodziewam się spadku zapotrzebowania do poziomu 4-4,5kW przy -10^C.
Do analizy doboru sprężarki i zaworu wykorzystałem stronę, dalej nie odpowiadasz na postawione pytania, a Twoja informacja dalej nie zawiera podstawy : parametry pracy instalacji, temperatury, schłodzenie , przepływ. Mozna jednak wyciagnąc wniosek że dobrana sprężarka jest za duza skoro przy -10°C przewidujesz ok 5 kW to to jest jakieś 75% mocy maksymalnej, a w zasadzie to na te warunki dobiera sie moc PCi. Screeny z doborem zbędne - podaj tylko parametry. temp. wyjścia wody 30-45^C zależne od pory roku i temp. otoczenia
temp. wejścia wody 20-25^C zależne od zasilenia i szybkości pompki cyrkulacyjnej
CWU klimat
najchętniej wejście wody na wymiennik 8^C i 47^C na wyjściu.
.
Poniżej przykłady wykonanych obliczeń wymienników;
 Dodane przez Arecki dnia październik 13 2013 14:28:09 ˇ 0 Komentarzy ˇ 379 Czytań Drukuj
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu