klimatyzatory, klimatyzacja, wentylacja
Strona Główna - Artykuły - Linki - Kategorie Newsów
Search   
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Szukaj
klimatyzacja
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Najnowszy Użytkownik: christaby2
klimatyzacja VRV
vrv Nazwa układu VRV to skrót od angielskich słów – Variable Refrigerant Volume, czyli zmienna ilość czynnika chłodniczego. System VRV rozprowadza zmienną ilość czynnika chłodniczego do pomieszczeń o zróżnicowanym przeznaczeniu, aby utrzymać w nich indywidualne temperatury. Zapewnia to małe wahanie temperatur oraz zwiększa poziom komfortu. Wykorzystanie takiego wysoko efektywnego układu generuje duże oszczędności.

Układy VRV firma Daikin wprowadziła na rynek europejski w 1987 r. i od tego momentu zaczęły się one znacznie rozwijać. Dzisiaj systemy te uważa się za najbardziej złożone i wszechstronne.

Obecnie układy tego typu produkowane są przez wiele firm, lecz posiadają inne nazwy, np. Multi V Plus III marki LG, City Multi marki Mitsubishi Electric, VRF marki Jujitsu, czy MDV firmy Midea. W rzeczywistości systemy te różnią się od siebie tylko w nieznaczny sposób rozwiązaniami techniczno-technologicznymi. W efekcie cały czas firmy doskonalą ten system, zwiększając współczynniki efektywności energetycznej grzania i chłodzenia oraz stosując rozwiązania zmniejszające poziom hałasu i zwiększające niezawodność. Coraz ciekawszy design potwierdza również dużą troskę producentów o walory estetyczne jednostek zewnętrznych.

Przy projektowaniu klimatyzacji ze zmienną ilością czynnika chłodniczego mamy do dyspozycji u większości producentów wiele zróżnicowanych pod względem mocy jednostek zewnętrznych oraz całą gamę zróżnicowanych pod względem mocy i rodzaju zabudowy jednostek wewnętrznych, co pozwala na elastyczne kształtowanie wnętrz przez architekta. Wszystkie jednostki wewnętrzne podłączone są jednym wspólnym przewodem freonowym do jednostki zewnętrznej. Układ rozprowadzenia przewodów chłodniczych jest zatem podobny do systemu centralnego ogrzewania. Średnice przewodów freonowych są zunifikowane i zależą wyłącznie od ilości i wielkości podłączonych do danego odcinka jednostek wewnętrznych. Ponadto producenci zapewniają możliwość stosowania rozwijanego wciąż oprogramowania wspomagającego projektowanie tych systemów.
Układy klimatyzacyjne ze zmienną ilością czynnika chłodniczego są systemami bardzo zaawansowanymi technologicznie. Dostępne są w wersji z pompą ciepła i z odzyskiem ciepła. Dzięki swoim możliwościom wykorzystuje się je w budynkach biurowych, hotelach, w sklepach, obiektach komercyjnych itp. Aktualnie sprzedawane układy ze zmiennym strumieniem masy w obiegu czynnika chłodniczego posiadają wiele zalet. Modułowe i zwarte jednostki zewnętrzne ze względu na małą masę mogą być z łatwością instalowane na dowolnego rodzaju stropie. W czasie transportu na odpowiednią kondygnację jednostki zewnętrzne nie wymagają specjalnych dźwigów lub podnośników. Można je transportować na miejsce przeznaczenia nawet zwykłą windą. Ponadto dzięki małemu ciężarowi oraz pracy bez drgań nie ma potrzeby wzmacniania stropów i dachów
 Dodane przez Arecki dnia kwiecień 20 2011 22:06:36 ˇ 0 Komentarzy ˇ 411 Czytań Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu