klimatyzatory, klimatyzacja, wentylacja
Strona Główna - Artykuły - Linki - Kategorie Newsów
Search   
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Szukaj
klimatyzacja
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Najnowszy Użytkownik: christaby2
Witamy
Witamy na naszej stronie poświęconej , klimatyzacja separatory wentylacja
codzienność
Już tego nie ogarniam . Codziennie nowe przepisy , kary mandaty. Nie wiadomo jak te wszystkie obowiązki realizować bo codziennie inna rzeczywistość prawna . Niedługo to będzie się odkładało nie na czarną godzinę ale na mandaty o których się jeszcze nie wie.Jak wszystkich karać za nie posiadanie wpisu o działalności gospodarczej to wszystkich,a dlaczego od kilku lat nie kontroluje się i karze wszystkich nielegalnie trudniących się przewozem osób na zasadzie aplikacji ubera ,bolta i tym podobne .Skoro wyłapuje się wszystkich watowców oszukujących skarb państwa to powinna policja skarbowa zacząc wzywać wszystkich kierowców którzy trudnią się tym przewozem do zapłaty podatku i zusu wstecz kilka lat plus odsertki .Wtedy okazałoby sie że nie potrzeba podnosić wysokość składek zusu a pieniędzy starczyłoby na opłacenie operacji przez szpitale przez cały rokDokumenty o wpis do BDO złożyłem w lutym wpisano mnie w listopadzie. Od czasu funkcjonowania przepisów o odpadach w Polsce składuje się corocznie o 1 milion ton odpadów więcej niż przed. Przedtem były spalane w cementowniach i ciepłowniach z odzyskiem szkodliwych spalin i pyłów, z których to pyłów produkowano cement i podsypki przy budowie dróg. Obecnie zupełnie bezkarnie palą się one na wysypiskach komunalnych czy składach opon. Bo jak indywidualny mieszkaniec domku lub przedsiębiorca spali odpady to kara i więzienie ale wysypisko komunalne w moi mieście pali się ( tli w środku) od 15 lat i nikt nie ponosi odpowiedzialności.
 Dodane przez Arecki dnia listopad 23 2019 20:02:21 ˇ 0 Komentarzy ˇ 27 Czytań Drukuj
papierek
Kiedy pracować skoro cały czas trzeba wypełniać jakieś papiery? Biurokracja to absurdalne uzasadnienie dla niej samej. Bezimienna hydra która wymaga raportowania ilości wypełnionych raportów. Ponadto powstanie jakiejkolwiek niezgodności powoduje konieczność wypełnienia kolejnych papierów i kolejne straty czasu.W tym całym szaleństwie nie chodzi o jakieś środowisko , bezpieczeństwo, sprawiedliwość i inne rzeczy tylko po to by trzymać za mordę ludzi w permamentnej niepewności i strachu ,by nachapać wiecznie zgłodniałe mordy biurokratów tych po stronie urzędów i tych co ;pomagają udrażnianie rur Targówek spełnić wymogi, których taką mnogość nie sposób ogarnąć nawet gdyby się tego uczciwie chciało. Nie zrozumie tego nigdy etatowiec który nie widzi tego całego brudnego zaplecza biurokratyczno fiskalnego.Póki co, to rząd dba tylko o niechcących pracować i ludzi o niskich kwalifikacjach podnosząc pensje minimalne. A co rząd zrobi dla przedsiębiorców? Na razie to tylko podnosi im ZUS i koszty płac dla pracowników. W Polsce nie ma przyjaznego klimatu dla przedsiębiorców. Zewsząd są atakowani przepisami trudnymi do interpretacji, nowymi obowiązkami, Link kosztami pracy, podatkami, podwójnymi składkami zdrowotnymi. Traktuje się ich jak potencjalnych oszustów. Założysz biznes, to za jakiś czas zmienią przepisy i musisz go zamknąć. Nic dziwnego, że ludzie uciekają za granicę pracować lub tam zakładają firmy albo siedzą w szarej strefie. Mimo wszytsko da się zarobić. Wszystko zależy od nas, naszych umiejętności i starań.
 Dodane przez Arecki dnia listopad 23 2019 19:56:42 ˇ 0 Komentarzy ˇ 28 Czytań Drukuj
odpad
kiedyś było lepiej , rozstrzeliwali człowieka i się potem taki nie męczył ... a teraz im mało ; udają Europę, demokrację etc. i wolą grabić , zajmować konta, karać , zabierać nieruchomości ; bandziory ostatnieA co z działalnością nierejestrowaną, która do tego przetwarza odpady innych firm (w tym państwowych, takich jak Poczta Polska), bo do pakowania zamówień używa ponownie wykorzystanych kartonów? Dostanę dopłatę za eko działalność? Jako handlowiec po prostu nie produkuje odpadów. Z torebek dla klienów zrezygnowałem juz od września. Tonery: regeneruję (mam oczywiście faktury) Kartony z towarów: używam powtórnie jako opakowania dla klientów.Folia stretch z palet: jako wypełniacz do paczek. ZERO odpadów. I nie zamierzam się nigdzie rejestrować.
 Dodane przez Arecki dnia listopad 23 2019 19:54:15 ˇ 0 Komentarzy ˇ 24 Czytań Drukuj
odpad
Bardzo fajnie tylko to dopiero projekt, nie wiadomo czy będą na to fundusze a jeżeli będą to kiedy powstanie jeśli w ogóle. Pewnie dopiero za kilka lat a szkoda bo przydało by się takich co najmniej kilka i to na już. Niestety sprawa tworzyw sztucznych to kolejny przykład kreatywnej ekologii. Jak byśmy mieli w cenie przetykanie rur Warszawa plastiku ponosić rzeczywisty koszt jego utylizacji to byśmy się dwa razy zastanowili czy opłaca nam się za 100g wędliny zapłacić 50~100PLN tylko dlatego że jest opakowana w 100g plastiku, czy może wolimy zapłacić kilka razy mniej i wystarczy nam opakowanie w niebielony i niepowlekany tworzywem papier który nawet rzucony gdziekolwiek po roku sam się zutylizuje bez kosztów i szkody dla środowiska. wystarczyło dalej używać butelek szklanych i siatek lnianych, resztę pakować do metalowych puszek. Ktoś kto wziął miliardy za patenty i zarobił na produkcji pojemników plastikowych powinien teraz płacić wszelkie koszty zanieczyszczenia oraz ochrony środowiska. Anglicy od zawsze mieli największą flotę to oni zanieczyszczali więc niech to uprzątną!a co będzie z tym co alianci kazali lub sami wrzucili do północnego i Bałtyku Na Link pierwszym miejscu zanieczyszczen w morzach i oceanach znajduje sie guma z opon samochodowych, starta na ulicach i wraz z deszczowka zmyta do morza... mikroskopijne drobiny... trafiajace na nasz stol dzieki rybom poziom wypocin żenujący ,szklane opakowania ,ha ha wiecie ile one ważą ile kosztuje transport i mycie , plastik to super materiał , jest wielokrotnie przetwarzany , ile żywności by się niszczyło gdyby nie plastikowe ,tanie opakowania . plastik jest super tylko lamusy do kosza trafić nie potrafią . w niemczech każda butelka i puszka jest zwrotna i po problemie . szklane opakowania dobre ,
 Dodane przez Arecki dnia wrzesień 18 2018 22:28:29 ˇ 0 Komentarzy ˇ 91 Czytań Drukuj
plastik
Firmy produkują opakowania. Śmieci produkują klienci tych firm, wyrzucając opakowania w nieodpowiednich miejscach. Karać klientów aż się nauczą odpowiedzialności a nie tylko bezrefleksyjna konsumpcja. Jak osoba prywatna dostanie karę 30 tysięcy złotych za wyrzucanie lub palenie śmieci to zaczną dbać o ekologię. Dziwne, że na zachodzie Europy opakowania są takie same a śmieci w lasach nie ma lub prawie nie ma. Bezwzględne karanie wymusi pożądane zachowanie. Problem rozwiązany.Ale jakby takich statków pływało tysiąc, to dalej będziesz porównywał do łopatki i wiaderka? Przynajmniej ktoś pomyślał o tych śmieciach, i próbuje coś robić, ale zawsze oczywiście znajdą się tacy co to obśmieją. Nieładnie.Zbiera 5 ton dziennie plastiku, rozumiem że zbiera nie przetwarza ,1700 ton rocznie , to potrzeba 5000 jachtów , na 8 milionów ton plastiku zanieczyszczenia rocznego mórz i oceanów. 5 tyś jachtów X 200 mln złotychPotrzeba około 4383 takich jednostek, pracujących non stop, aby utrzymać obecny poziom zanieczyszczenia mórz plastikiem (według najniższych szacunków tego zanieczyszczenia). Przy tym produkcja plastiku stale rośnie.
 Dodane przez Arecki dnia wrzesień 18 2018 22:23:48 ˇ 0 Komentarzy ˇ 88 Czytań Drukuj
technologia
Nie słyszałem większej bzdury. To tak jakby dziecięca łopatka i wiaderkiem sprzątać wszystkie plaże Świata. Propaganda! Może zacznijcie od producentów plastiku wymuszając na nich ograniczenie produkcji, lub produkcje która ulega biodegradacji! Najprościej jest dowalić konsumentom i ich obwiniać o całe zło i brud Świata. Tyle ze to ogromne firmy kierujące się tylko i wyłącznie zyskiem produkują tony śmieci i umywają ręce.Jeżeli taki skuteczny i taki ekologiczny, to czemu nie budować większych przy śmietniskach na lądzie i od razu odpadów nie zamieniać na energię? -Coś tu śmierdzi jak te odpady... To co na lądzie zmagazynowano, starczyło by na lata "ekologicznej" energii bez uzależniania się od obcych dostaw np gazu..Policzmy. 5 ton dziennie daje 1825 ton rocznie czyli 0,0018 mln ton. Jeślibyśmy chcieli pokryć proces przyrostu (zakładając, że wszystko trafia do oceanów) daje 184 065 jachtów które to robią. Czyli zakładając, że każdy ma 25 osobową załogę jest praca dla 5 mln osób na morzu A nie wydaje ci się mędrku że to jest testowanie technologii? Od czegoś trzeba zacząć i sprawdzić czy ta technologia się sprawdza.... A co do ograniczenia produkcji, spróbuj w czymś ograniczyć Chiny czy rosję. Co z tego że inni będą się ograniczali jak ktoś będzie to wykorzystywał i produkował za siebie i za tych ograniczających się.
 Dodane przez Arecki dnia wrzesień 18 2018 22:22:10 ˇ 0 Komentarzy ˇ 157 Czytań Drukuj
napływ
pracowników obowiązuja wizy i tylko pracowników, muzulmanie nie zamierzaja pracować bo są na utrzymaniu państwa od początku do końca, wiec ich wizy nie obowiązują, moga przyjeżdźać kiedy chcą i .....nigdy już nie wyjechać ze swojego angielskiego kalifatuRegulacje celne zależą od przepisów dotyczących przepływu dóbr oraz umów handlowych. Wizy dotyczą uregulowania ruchu osób. Regulacja napływu osób była jedną ze sztandarowych ideii Brexitu - aby to brytyjczycy mieli kontrolę nad tym kto im do kraju wjeżdża - a rozwiązanie wizowe działa z powodzeniem w Stanach: można zawsze dla wartościowych pracowników utworzyć odpowiednią kategorię wizową - tak jak wiza pracownicza w stanach, zaś pozostała reszta będzie uregulowana zwykłym typem wizy. Potem tylko pozostaje aby mieć kontrolę nad przestrzeganiem postanowień zapisanych w wizach - to, co akurat kuleje w Stanach dzięki demokratom.Obecnie jak firma potrzebuje specjalisty z Indii to na wizę trzeba czekać wiele miesięcy. A projekt często jest pilny. Najlepiej na tym wychodzą agencje, które zatrudniają imigrantów wymagających wizy za niską pensję a później wynajmują ich firmą za znacznie wyższa stawkę. Podatki oczywiście płaca w rajach podatkowych. Powinni wprowadzić wizy również "dla tych z UE". Powodów może być wiele, ale wystarczy ten jeden, że wielu "uchodźców" dostało unijne papiery i szwendają się po strefie Schengen jak chcą.
 Dodane przez Arecki dnia wrzesień 18 2018 22:17:10 ˇ 0 Komentarzy ˇ 93 Czytań Drukuj
przywileje
Przywileje powinny być ale nie wszystkim i nie każdemu tylko za to , że danej grupie coś się należy. Policjant, wojskowy, górnik i każda inna grupa powinna być podzielona. Sory ale praca zwykłego obywatela za biurkiem jest tak sama jak policjanta za biurkiem. Obecnie praca kierowcy zawodowego jest bardziej śmiertelna niż praca wojskowego - to kto tu powinien mieć przywileje? To, że co jakiś czas mundurowy czyszczenie kanlizacji wyjedzie na strzelnice to jeszcze nie powód aby należała mu się wcześniejsza emerytura. Od razu chcę uciąć tutaj rozmowy ,,kto cie będzie bronił jak będzie wojna" Otóż bronić się będzie każdy bo będzie powszechny pobór do wojska. Jako absurd będzie walczył 40-letni obywatel ale 35-letni wojskowy juz nie bo będzie na emeryturze. Kasty uprzywilejowane muszą w końcu zrozumieć, że zwykły obywatel ma dość ładowania kasy na rozdmuchane niesprawiedliwe przywileje. Jeśli tak chcecie mieć przywileje to ok., ale niech wasze emerytury będą liczone tak jak innym obywatelom. Wtedy zrozumiecie dlaczego ludzie mają dosyć płacenia na wasze a nie na swoją emerytury - jak po 15 latach pracy dostaniecie po 200 zł wtedy zrozumiecie skąd się bierze reszta którą otrzymujecie na konto. Dlatego Policjant za biurkiem niech pracuje do 65 roku życia a policjant pracujący pod przykrywką i rozpracowujący grupy przestępcze po 15 powinien mieć emeryturę. Mechanik w wojsku praca do 65 roku życia bo prac mechanika wojskowego od pracy mechanika w cywilu niczym się nie różni. jak Pan określa zza biurka, mam za sobą 20 lat służby w tym czasie zza tego biurka przesłuchiwałam między innymi dzieci krzywdzone przez ich własnych rodziców np. tatuś na pytania dzieci co to jest seks pokazywał im współżyjąc z nimi, w tym czasie poznałam jak fajnie jest pracować w święta, nocki , długie weekendy bo były różnego rodzaju akcje bezpieczne drogi itp. owszem oddawano mi potem wolne czasami miałam do oddania Linknawet dwa tygodnie ale kiedy to odbierać jak praca za biurkiem czekała ( terminy , kolejne sprawy ) policjantów takich typowych za biurkiem w godz. 07-15 już od wielu lat nie ma. Według Pana jaka należy mi się emerytura, niech Pan tylko nie pisze ze sama wybrałam taką pracę, owszem tak sama ale chętnie zamienię się na inną mniej wyczerpującą psychicznie pracą,a wszystkich pokrzywdzonych przestępstwem niech ktoś inny wysłuchuje, wiem każda praca ma swoje plusy i minusy, jest długi majowy weekend a ja znowu pracuję. Serdecznie pozdrawiam wszystkich pracujących i uprzywilejowanych
 Dodane przez Arecki dnia maj 01 2018 18:59:05 ˇ 0 Komentarzy ˇ 105 Czytań Drukuj
umowa
40 procent powiadasz.strach pomyslec ile to by bylo 100 no bo i za co .chyba za chodzenie w pranych mundurkach lat nascie by mundurowke wyludzic no i kase za zastepstwa na blokowanych etatach. Małe sprostowanie: 35 letni men na emeryturze mundurowej otrzymuje 40 % swojego uposażenia na moment odejścia. Jak zarabia oszałamiającą kwotę 3 000 zł to wychodzi 1 200 zł i od tego podatek 18 %. To jest młody człowiek, często ma rodzinę na utrzymaniu. Jak odejdzie po 15 latach to i tak musi pracować do wieku emerytury zusowskiej. Odejście po 20 latach służby dopiero daje względne dla nich poczucie bezpieczeństwa ale i tak to stanowi raptem 50 % poborów. Jednak po 20 latach służby klimatyzacja wynagrodzenie rośnie progresywnie i wtedy nie opłaca się odchodzić, bo po dalszych 10 latach ma sie o wiele lepiej niż po 20 latach, więc jak zwykle prawda jest inna niż ta obiegowa, powtarzana z ust do ust. A kiedy PIS odwiesi powszechne emerytury kobietom ur. w 1953 r ? Kiedy PIS naprawi art. 25 ust.1b ustawy emerytalnej która dyskryminuje najsłabszych (mundurowi dostali 12 lat okres przejściowy a kobiety ur. w 1953 ani jednego dnia) IM w dniu ukończenia sześćdziesiątego roku życia zawieszono wyższe powszechne emerytury. Emerytura dla Kobiet 53 nie była przywilejem takie było prawo również dla wcześniej urodzonych, a emerytki te nie mogły się wyzbyć wycofać czy zrezygnować z nabytej w dobrej wierze w państwie prawa emerytury. Kobiety 53 nie należały ani do ZOMO ani ORMO ani SB ani OFE były wyłącznie w ZUS i tam uczciwie przez kilkadziesiąt lat odprowadzały składki, a w dniu ukończenia 60 roku życia z zaskoczenia, zawieszono IM wyższe powszechne emerytury. To nie są żadne przywileje. Emerytura ta jest częścią umowy o pracę lub służbę. Ty dla nich pracujesz, bo od Ciebie więcej wymagamy w zamian dostajesz emeryturę na innych zasadach. Takie systemy są na całym normalnym świecie. Jeżeli ich nie będzie obecny system się funkcjonowania przestanie istnieć i tym samym państwo wycofa się w ogóle ochrony obywateli. Przypomnę tylko początkowe słowa roty ślubowania " Ślubuję wiernie służyć Narodowi, nawet z narażeniem życia i zdrowia". Tylko nieliczni ślubują. Państwo wyposaża ich w szczególne uprawnienia np: wyrokowanie w sądzie, zatrzymywanie i przeszukiwanie itd ale więcej od nich wymaga i ponoszą za to odpowiedzialność. To jest ich ryzyko. Za dodatkowe wymagania się płaci. To jak te instytucje funkcjonują zależy od państwa. Pamiętajcie, że górnicy, i lekarze, ślusarze i betoniarze ale tez sprzedawcy sędziowie i gliniarze oraz zawodowi żołnierze oraz politycy wywodzą sie z tego społeczeństwa. Jakie Link społeczeństwo taka cała reszta jego życia. Dlaczego górnicy mają swój system emerytalny ?, podpowiem, nikt przy normalnych zmysłach nie będzie zjeżdżał kilometr pod ziemię, więc jak pisałem na początku za dodatkowe wymagania trzeba zapłacić i odwalcie sie w końcu tani populiści od ciężko pracujących z narażaniem życia ludzi. Jak tak zazdrościcie to sie do nich zapiszcie, jak dacie rade tam pracować lub służyć to będziecie mieli ponoć lepiej a na pewno zyskacie jedno ! ciągle będą to Wam wytykać.
 Dodane przez Arecki dnia maj 01 2018 18:57:22 ˇ 0 Komentarzy ˇ 126 Czytań Drukuj
emerytura
Równość praw obywateli. Martwi mnie skoro prawa są różne to czy obowiązki też są inne? Średniowieczne prawa dlatego w PL nigdy nie nastąpi demokracja bo coraz więcej jest beneficjentów koryta a ich prawa wyborcze nie są ograniczane. Paradoks.Skoro Emerytura mundurowek jest placona w oparciu o solidarnosc spoleczna to ja Zadam prawa pozwalajacego mi rowniez przejsc na wczesniejsza emeryture zgodnie z solidarnoscia spoleczna !!!! -Poniewaz nie mam takiego prawa to ustawa jest nie konstytucyjna i nie moze obowiazywac w panstwie prawa i rownosci spolecznejI oczywiście sędzia, prokurator i inni sami zbudują sobie domy, naprawią pralkę czy lodówkę, przywiozą towar do sklepu, nauczą dzieci w szkołach itd. Tworzenie tzw. kast to efekt "kupowania" sobie pewnych grup zawodowych, by te stanowiły grupę wsparcia dla obowiązującego systemu władzy. Każda partia daje specjalne przywileje tym, których się obawia lub którzy maja ją wspierać. Proste.Szkoda, że w dyskusji nie ma konkretów tylko każdy obrońca swoich przywilejów powołuj sie na rzeczy mistyczne typu ustawa, odpowiedzialność, ciężka praca, naród, jedność, służebność społeczna i inne brednie . Jakby w cywilu nie było takich pojęć jak ciężka praca, odpowiedzialność, śmiertelność, czynniki szkodliwe, zawody niebezpieczne . Chętnie podyskutuję jakie to ciężkie i nieludzkie warunki ma mundurowy obsługujący infolinię Jak jego organizm jest zniszczony i wycieńczony nieludzką pracą. A jaki łatwe i bezstresowe i komfortowe życie ma cywil obsługujący infolinie. I teraz niech jeden z drugim udowodni dlaczego dwie osoby wykonują taką samą pracę mają być inaczej traktowane - Bo ustawa? bo nam się należy? bo mam mundurek? Bo co jeszcze? Niech cała kasta zacznie pisać konkrety, tyle że ich nie ma bo nadmuchanymi sloganami próbujecie bronić swoich praw. Dziwicie się, że momentalnie reszta społeczeństwa reaguje niechęcią. Obecnie przywileje to nie przywileje tylko standardowe i nierzetelne dzielenie społeczne na lepszy i gorszy sort. Najważniejsze żeby cała kasata uprzywilejowanych zrozumiała, że przywilej możemy nazwać przywilejem jeśli i merytorycznie a nie ustawami pokazujemy, że tam powinien być. Inaczej to dzielenie społeczeństwa na lepszych i gorszych.
 Dodane przez Arecki dnia maj 01 2018 18:54:48 ˇ 0 Komentarzy ˇ 125 Czytań Drukuj
konstrukcje
To zależy jak duża jest ta rzeczka i jak bardzo może wylać. Jeśli masa wody będzie znaczna, to żaden murek nie ochroni ogrodu, szczególnie taki, który postawisz tylko z jednej strony.
Generalnie im więcej wody, tym trudniej będzie się przed tym obronić.wylało w ciągu ostatnich stu lat podobno tylko raz i to aż na 1.5metra. a tak to raz na jakieś 20lat na kilka centymetrów.

Zdjęcia dobrego nie mam. Rzeka jest w tej chwili jakies 2 metry poniżej poziomu trawy a że trwają różne prace przeciwpowodziowe (ale nie tuż obok) to wiem,że w przyszłym roku urzędnicy będą na nowo szacować zagrożenia powodziowe.
Nie muszę wszystkiego grodzić,ale jak już będę to z każdej strony,także ten...Nie chodzi o zamurowanie widoku na 2 metry ,,bo nie straszni mi sąsiedzi. Chcę tylko uchronić troszeczkę to co chcę posadzić - krzaczki,,drzewka. niby nic wielkiego ale nie chcę by moja praca szła na marne w razie czego.

Myślę np o zzrobieniu murku na metr i tak jak na zdjęciu zrobiłabym podwyższony teren np. szzeroki na metr i później znów murek. Coś jak wielka donica wypełniona ziemią/kamieniami itp. Byłoby chyba wystarczająco szerokie i wystarczająco cieżkie Zastanawiam się czy musiałabym zzagęścić teren pod tym wszystkim czy zrobic wylewkę...a może zrobić zbrojony mur i już? Tak na około? Na max.metr wystarczy.
Myślę, że jak raz na 20 lat rzeka wylewa te kilka centymetrów, to taki stan trzeba przyjąć i się do niego dostosować. Czy aż metrowe donice mają sens? Jeśli tylko kilka centymetrów to chyba nie - może wystarczą niższe?
Uważam, że zagęszczenie gruntu wystarczy do tych niższych donic.
Sprawdź, czy MPZP dopuszcza skonstruowanie takich donic pełniących rolę płotu, bo nie musi.

Z resztą, jak tak teraz czytam, to chyba czegoś nie rozumiem. Piszesz, że rzeka leży 2m pod poziomem trawy. I jednocześnie, że rzeka najmocniej wylała na wysokość 1,5m, czyli wychodzi, że nawet w najgorszym scenariuszu nadal masz w zapasie pół metra, dobrze liczę
Jeśli już rzeczka wylewa, to jak Link bardzo? Jesteś w stanie oszacować np. wysokość lustra wody? Może wrzucisz zdjęcie poglądowe, na którym uda się zobaczyć i ogród i rzeczkę? Jaka jest odległość ogrodu o rzeczki?
 Dodane przez Arecki dnia wrzesień 21 2017 22:40:35 ˇ 0 Komentarzy ˇ 145 Czytań Drukuj
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu